Kursi | Balss, elpošana, dziedāšana | Valmieras sākumskola | 17.10.2016

Valmieras pilsētas un starpnovadu logopēdu metodiskā apvienība sadarbībā ar Valmieras sākumskolu un Valmieras Izglītības pārvaldi piedāvā speciālistiem papildināt zināšanas tuvāk darba un dzīves vietai. Programma piedāvās daudz praktisku uzdevumu un ieskatu jomās, kas saistītas ar logopēdiju un speciālā pedagoga darbu.

Pirmajā tikšanās reizē, 17.oktobrī, klausījāmies un līdzdarbojāmies lektores Zanes Šmites vadībā. Uzzinājām par balss veidošanos, dziedāšanas pamatiem. Guvām atziņu, cik ļoti svarīgi darbā ar bērniem ir motivēt viņus dziedāt un cik postoši darbojas teiciens “Tu esi rūcējs, tu nedziedāsi”. Balsi un dziedāšanas iemaņas var veidot visas dzīves laikā, ir tikai jābūt prasmīgam pedagogam, kurš novērtē spējas un saprot, kā tās pilnveidot. Interesanti bija praktiskie elpošanas vingrinājumi. Lai prasmīgi dziedātu un runātu, nepieciešama laba muskulatūra, trenēta elpa. Piedāvātie vingrinājumi palīdzēs gan pedagogiem, gan bērniem to uzlabot. Vēl speciālisti varēs lasīt lektores ieteikto literatūru, tā padziļināti iepazīstot runu un elpošanu.

Kursu otrā daļa noritēja daloties iespaidos par II Vidzemes Stāstnieku festivāla pasākumiem. Logopēdi un speciālās izglītības skolotāji apmeklēja gan Stāstnieku festivāla pusfināla dalībnieku uzstāšanos Valmieras integrētās bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļā, gan pasākumus Simjūda tirgū un “Valmiermuižas alus” darītavas klētī. Īpaši svarīgas, vērtīgas un interesantas bija stāstnieces no Šveices Rosvitas Menkes meistardarbnīcas. Vairākus paņēmienus stāstītprasmes veidošanā speciālisti varēs izmantot darbā ar bērniem. Stāstīšanas metodes pilnveidošanu turpināsim kādā no nākamajām reizēm, sadarbībā ar Valmieras integrēto bibliotēku.
Programmas vadītāja, logopēde Ilona Tropa

Ilona Tropa


Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.