Logopēdes Maijas Bajarunienes ābeces “Jautrā burtu ballīte” atvēršanas svētki, 20.10.2013

Logopēdes Maijas Bajarunienes ābeces "Jautrā burtu ballīte" atvēršanas svētkiNo 18.–20.oktobrim Rīgā, Kongresu namā jau 14.reizi norisinājās Grāmatu svētki. Apgādi piedāvāja iepazīt izdoto klāstu: daiļliteratūru, grāmatas bērniem, mācību materiālus, spēles un daudz citu izdevumu. Notika izglītojoši un izklaidējoši pasākumi dažādām gaumēm un vecumiem.

Mazajā zālē pulcējas bērni ar mammām, tētiem, vecmāmiņām, vectētiņiem, pa kādam skolotājam, ir arī logopēdi. Pulkstenis rāda 12.30. Projektors virtuāli šķirsta jauno ābeci „Jautrā burtu ballīte”. Autore logopēde Maija Bajaruniene un mākslinieks Andris Lamsters nedaudz satraukušies, bet apmierināti par paveikto.

Bērni, ienākot zālē, saņēma burtu kartiņas, un pasākuma laikā tiek aicināti domāt vārdus, kas sākas ar saņemto burtiņi: kāda būs jaunā ābece? G – gudra, N – nopietna, P – priecīga. Katrs cenšas: cits domā pats, kādam palīdz vecmāmiņa. Te veras durvis, un svētkos ierodas ezis Ēriks, Lapsa un Vilks. Viņi aicina bērnus kopīgās rotaļās, priecāties un svinēt ābeces atvēršanas svētkus. Maija uzmundrina: „Nāciet visi! Neviens nav par lielu, lai nevarētu nākt dancot, un neviens nav par mazu, lai dancotu!” Kad 3 reizes tiek noskandēti burvju vārdi, parādās cienasts Burtu ballītes viesiem, un visi var našķēties ar burtu kūkām.

Logopēde Maija un mākslinieks Andris ābecītēs atstāj savus autogrāfus ar novēlējumu.

Rūpīgi lapoju ābeci: interesanta, atšķirīga no citām. Tajā iekļauti labi vingrinājumi skaņu saklausīšanai, rociņas vingrināšanai, un viscaur grāmatai vijas vienots sižets – Burtu ballīte. Klāt pievienotajos paskaidrojumos vecākiem un skolotājiem, kā vislabāk darboties ar ābeci, var izlasīt cilvēciskus padomus: kā mācīties saklausīt skaņas, kā rakstīt burtus, kā mācīties lasīt.

Kad Maijai piedāvāts veidot ābeci, viņa šaubījusies, vai vajag, jo tik daudz ābeču nopērkamas veikalos. Bet mazliet apdomājot, pāris naktīs bijis skaidrs, kāda izskatīsies viņas „Jautrā burtu ballīte”. Pateicoties labai sadarbībai ar mākslinieku Andri Lamsteru un apgādu „Madris”, darbs vainagojies ar labu rezultātu – jaunu, vērtīgu mācību līdzekli, kas palīdzēs bērniem apgūt burtus, skaņošanu, lasīšanu, rakstīšanu. Tagad katram mazajam ābeces lasītājam būs neaizmirstama un jautra logopēdes Maijas sarūpēta Burtu ballīte!
LMA vadītāja, logopēde Ilona Tropa

Ilona Tropa


Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.